E-Universite
E-Üniversite E-Üniversite E-Üniversite E-Üniversite E-Üniversite E-Üniversite E-Üniversite

10 yaşındaki matematik dehası üniversiteli oluyor


"Eğlence olsun diye" girdiği matematik sınavından en iyi notu alan 10 yaşındaki çocuk, Zürih Üniversitesi`nde özel öğrenim görecek

İsviçre`de "eğlence olsun diye" girdiği matematik sınavından en iyi notu alan 10 yaşındaki Maximilian Janisch, Zürih Üniversitesi`nde özel öğrenim görecek.

Üniversiteden yapılan açıklamada, bazı kitapların verileceği Janisch`in 2 haftada bir, bir profesörle görüşeceği belirtildi.

Babası emekli bir Alman profesör ve annesi ekonomi uzmanı olan Janisch`in, okulunda 3 sınıf atladığı ve şu an 13 yaşındakilerle aynı lisede öğrenim gördüğü açıklandı.

Babasının her gün özel ders verdiği Janisch için Zürih Üniversitesi yönetiminden Michael Hengartner, "ilk kez üstün yetenekli liselilere yönelik programlarında bu kadar genç ve yetenekli bir öğrenciye sahip olduklarını" ifade etti.

Daha önce SonntagsZeitung gazetesine yaptığı açıklamada Janisch, fazla arkadaşı olmadığını belirterek, "Arşimet`ten konuşacak kimseyi bulamıyorum. Çoğu, Gauss`un (1855`te ölen Alman matematikçi Carl Friederich Gauss) kim olduğunu bile bilmiyor" demişti.
Copyright 2013 E-Universite.com.tr | Her hakkı saklıdır.

SATIN ALMA EKRANI

Aşağıdaki bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Bir sonraki aşamada güvenli bir şekilde ödemenizi yapabilirsiniz.

Satın alınan ürün
10 yaşındaki matematik dehası üniversiteli oluyor

Ürün Fiyatı: TL
Adınız
Email
Cep Telefon Numaranız
Mesajınız
Güvenlik Kodu Captcha  Resmi Değiştir
Güvenlik kodunu giriniz