E-Universite
E-Üniversite E-Üniversite E-Üniversite E-Üniversite E-Üniversite E-Üniversite E-Üniversite

Uzaktan Öğretim Nedir?

Günümüzde teknolojinin inanılmaz büyük bir hızla geliştiği ve hayatımıza yön verdiği gerçeği herkes tarafından kabul edilmektedir. Bu gün teknolojinin geldiği nokta; aynı standart ve kalitedeki eğitimin sınırsız olarak tüm dünyada gerçekleşmesine imkân tanımaktadır.

Sanal ortamda eğitim gören öğrenci sayısı sürekli artarken; ABD`de üniversiteler, dünyanın en ücra yerindeki öğrencileri aynı sınıfta okutmaktadırlar. Bunun yanında ABD Üniversitelerindeki akademisyenlere göre e-eğitimde başarı oranı yüzde 95 olarak tespit edilmektedir. Mekân bağımsızlığı ve zamanı etkin kullanabilme kavramının yaygınlaştığı günümüzde, sanal iletişim ile eğitimin etkisinin gün geçtikçe artığı da akademisyenler tarafından yadsınamaz bir gerçek olarak kabul edilmektedir.

ABD’de neredeyse 20 yıldır yapılan uzaktan eğitim yöntemi ile eğitim öğretim hizmetleri ülkemizde de hızla yaygınlaşmaktadır. Kabul etmek gerekir ki uzaktan eğitim yöntemiyle eğitim almak bir kültür meselesidir. Bu kültür ülkemizde maalesef oturmamıştır. Ancak önümüzdeki 5 yıl içerisinde bu yöntemi kullanarak eğitim almak isteyenlerin oranı inanılmaz derecede artacaktır.

Teknolojik ilerlemeler insanların ihtiyaçlarını ve zaman planlamasını oldukça değiştirmiştir. Dünyanın cebinizde olması gerçeğinden hareketle insanoğlu kendine daha fazla zaman ayırmak istemektedir. Sosyalleşmek için artık AVM’leri kullanmaktan vazgeçen insanımız, bununla birlikte, üniversite kampüslerinde zaman öldürmek, sıkıcı sıralarda oturmak yerine daha fazla özgürlük beklentisiyle yaşamak istemektedir. Dolayısıyla ABD’de yaşanan değişim ve gelişim mutlaka ülkemizde de olacaktır. Bu bizim için inanılmaz bir fırsatın kapılarını aralayacaktır.

E-Üniversite, tüm dünyada geçerli, uluslararası akreditasyona sahip Amerikan Üniversitelerinden Online Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora derecesi alabileceğiniz, zaman ve mekan sınırlaması olmadan cep telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan dersleri takip edip mezun olabileceğiniz bir platfomdur. Aynı zamanda tüm dünyada tanınan üniversitelerin en popüler hocalarından ücretsiz e-dersleri takip edebileceğiniz ve e-sertifika programlarına katılabileceğiniz yeni nesil bir e-öğrenme aracıdır. 

Tüm bunlardan hareketle E-üniversite; zaman ve mekân sınırlamalarını ortadan kaldırdığı için eğitim öğretim hizmetlerinde ciddi fırsat eşitliği sağlamaktadır. Büyük şehirlerde bulunan kaliteli hocalardan eğitim alabilme fırsatı, insanlar için inanılmaz önem arz etmektedir. Kaliteli ve işe yarar bir formasyon eğitimi almak için şehir değiştiren insanların olduğu bu ülkede e-üniversitenin insanlara kazandıracağı fırsatlar büyüktür. .

Zaman sınırlaması olmadığı için ve teknolojik olarak derslerin kayıt altına alınmasından dolayı dersleri kaçırmak, izleyememek, anlamamak diye bir şey e-üniversitede yoktur. E-üniversite öğrencisi defalarca ve istediği zaman diliminde derslerini takip etmekte ve sınavlarına girebilmektedir. 

E-üniversite çeşitli sınırları olanlar için de inanılmaz fırsatlar sunmaktadır. Örneğin engelliler artık üniversite eğitimi için sınırlarını zorlamak zorunda değillerdir. Ayrıca hamile kadınların ve evden çıkamayan kimseler için de olan çeşitli sınırlılıklar, E-üniversite`de olmayacaktır.

Bununla birlikte e-üniversite, çalışan kesim için de önemli avantajlar sağlayacaktır. Üniversiteye gitmeye zaman ve para bulamayanlar bu sistemin avantajlarını sonuna kadar kullanıp istedikleri bölümü bitirme şansı bulabileceklerdir. 
 

Maliyetler neredeyse yarı yarıya azalacağı için maddi imkânsızlıklar nedeniyle eğitim öğretim fırsatı bulamayan kimselerin e-üniversiteden yararlanmaları toplumsal gelişimimize de katkıda bulunacaktır. Copyright 2013 E-Universite.com.tr | Her hakkı saklıdır.

SATIN ALMA EKRANI

Aşağıdaki bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Bir sonraki aşamada güvenli bir şekilde ödemenizi yapabilirsiniz.

Satın alınan ürün
Uzaktan Öğretim Nedir?

Ürün Fiyatı: TL
Adınız
Email
Cep Telefon Numaranız
Mesajınız
Güvenlik Kodu Captcha  Resmi Değiştir
Güvenlik kodunu giriniz